VinyTherm

POPIS A VLASTNOSTI FASÁDNÍHO SYSTÉMU:

  • suchý způsob montáže, nízká hmotnost (cca 6,5 kg/m2) a snadná opracovatelnost desek umožňují rychlý postup montážních prací i za nepříznivých klimatických podmínek
  • na rozdíl od klasických omítek reagují fasády vinyTherm flexibilně na změny teplot a nedochází k vytváření trhlin
  • mezi fasádou a izolací dochází k nepřetržité cirkulaci vzduchu, jenž odvádí vlhkost a chlad - tím se zdivo aktivně vysušuje
  • tepelně izolační systém vinyTherm je zapsán do seznamu výrobků v programu "Zelená úsporám" a lze tak čerpat státní dotaci na zateplení domů

odvětrávaný fasádní systém vinyTherm

Fasády vinyTherm fungují na principu zavěšené, zezadu odvětrané fasády s vloženou tepelnou izolací. Mezi fasádou a tepelnou izolací dochází k nepřetržité cirkulaci vzduchu, která odvádí vlhkost a chlad. Jednoduché spojení lamel systémem pero-drážka působí jako labyrintové těsnění, přes které nepronikne srážková voda. Systém příslušenství vinyTec a vinyCom umožňuje dokonalé vyřešení všech stavebních detailů. Tento typ fasád tak zaručuje nejen vynikající tepelně izolační účinky a perfektní ochranu před povětrnostními vlivy, ale také cílený odvod vlhkosti z konstrukce a vynikající zvukovou izolaci.


BAREVNÉ ŘEŠENÍ FASÁD vinyTherm :

Na výběr je celkem 15 dekorů fasádních desek, které je možno na fasádách různě kombinovat. Vytváří tak široký prostor pro vyjádření vlastních představ o vzhledu domu. Navíc si i po mnoha letech zachovávají perfektní vzhled a barvy zůstávají stále stejně živé.

DEKOR NATUR - ALPIN (2004) DEKOR NATUR - AQUA (6507) DEKOR DESIGN - BASALT (6905) DEKOR NATUR - BORDEAUX (1503) DEKOR NATUR - DOLOMIT (1207) DEKOR NATUR - ELBA (2201) DEKOR DESIGN - GRANIT (6805) DEKOR NATUR - HELIOS (6021) DEKOR NATUR - MONTANA (8708) DEKOR NATUR - RAVENNA (8304) DEKOR NATUR - SAHARA (2106) DEKOR NATUR - TIROL (1301) DEKOR NATUR - TOSCANA (1901) DEKOR DESIGN - MADEIRA (5703)

 


MONTÁŽ PROVĚTRÁVANÝCH FASÁD vinyTherm :

Desky vinyTherm je možné montovat vertikálně, horizontálně i diagonálně. Bez zkosených hran umožňují vytvářet elegantní celistvé plochy fasád bez přiznaných spojů. Naopak, výrazného členění a zdůraznění skladby lze dosáhnout použitím desek se zkosenými hranami.

ukázka realizace fasády vinyTherm ukázka realizace fasády vinyTherm

Fasádní obklady vinyTherm díky systému příslušenství vinyTec a vinyCom umožňují dokonalé vyřešení všech detailů. Jsou to především spojovací profily, profily pro vytváření rohů, horní a dolní zakončení fasády a profily pro ostění stavebních otvorů, které usnadní práci ve všech detailech. Všechny díly příslušenství jsou konstruová- ny tak, aby bylo vždy zajištěno účinné odvětrání fasády a spolehlivý odvod dešťové vody.