Decosiding

DecoSIDING (známý též jako Vinyl siding) je kompletní lehký montovaný odvětrávaný fasádní systém, určený jak pro obložení stěn tak podhledů jakéhokoliv typu domu, zděného i dřevostavby. Jednotlivé prvky, obklady i profily, se vyrábí extruzí tvrzeného PVC. Povrch obkladů i profilů, dodávaný v několika barevných variantách, má jemnou strukturu dřeva. Mimořádné užitné vlastnosti tohoto obkladu a jeho cenová dostupnost jsou zásadní argumenty pro volbu fasádního systému DecoSIDING.

DecoSIDING

Hlavními přednostmi fasádních obkladů DecoSIDING jsou:

  • suchý způsob montáže, lze provádět i za nepříznivých klimatických podmínek
  • snadná manipulace a opracovatelnost obkladů a ukončovacích profilů
  • vysoká odolnost proti klimatickým vlivům a dlouhá životnost (až 50 let)
  • možnost montáže na původní nerovné zdivo, nebo poškozené omítky
  • minimální údržba a snadné čištění tlakovým čističem (voda + saponát)
  • cenová dostupnost a vynikající poměr kvality a ceny.

Takže ať už dokončujete fasádu nového domu nebo se chystáte k rekonstrukci staré fasády, se zateplením i bez, DecoSIDING vám vždy nabídne kvalitní komplexní řešení Vaší fasády za velmi příznivou cenu.


 

Montáž obložení fasády ze systému DecoSIDING:

 
 

Princip montáže spočívá v tom, že se na zdivo nejprve připevní rošt z dřevěných latí, na nějž se upevňují profily systému DecoSIDING a systémem do sebe zapadajících zámků fasádní obklady DecoSIDING. K upevnění všech prvků na dřevěnný rošt se používají speciální nerezové vruty. Podkladní rošt je možné doplnit o tepelnou izolaci. Vždy však musí být zachována průběžná svislá odvětraná mezera za obkladem. Při montáži odvětrané fasády je také důležité pamatovat na rozpínání a smršťování materiálu vlivem změny teploty a dodržovat předepsané dilatační mezery. Široký systém doplňkových propfilů umožňuje bezpečné řešení všech potřebných detailů a návazností na fasádě. Před montáží si důkladně přečtěte montážní návod.


Montáž podhledu ze systému DecoSIDING:

 
 

 DecoSIDING - použití profilů


Údržba hotové fasády či podhledu je minimální. Již nikdy žádné další nátěry. Fasáda je omyvatelná, a to i saponátovými a chemickými přípravky. Fasáda je velmi pružná a proto je odolná proti mechanickému poškození. Pokud se ji přesto podaří poškodit, je výměna kteréhokoliv dílu za nový jednoduchá.